Tájékoztatás

önértékelésről

  • Tájékoztatás az önértékelésről szülők számára

Tisztelt Szülők!

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény egységes külső értékelési rendszer bevezetését és működtetését írta elő a köznevelési intézmények számára, amit röviden tanfelügyeletnek nevezünk. A külső értékeléshez szorosan kapcsolódik az intézményi önértékelés, melynek részletes szabályait, tartalmát, módszereit és eszközeit a 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet szabályozza. Az új rendszer három értékelési elemet tartalmaz - önértékelés, tanfelügyelet, pedagógusminősítés.

A tanfelügyeleti ellenőrzés önértékelésre épül, megállapításai beszámítanak majd a minősítések eredményébe. Az önértékelésnek már vannak hagyományai szakszolgálatunkban. Az intézményi átfogó önértékelés része a pedagógus, a vezető és az intézmény önértékelése. Az intézmény az önértékelés során azt vizsgálja, hogyan tudott megfelelni saját céljainak, azok megvalósításában hol tart.

Célja, hogy a pedagógusra, vezetőre, valamint intézményre vonatkozó intézményi elvárások teljesülésének értékelése alapján a pedagógus és a vezető önmagára, valamint a vezető a szakalkalmazotti testület bevonásával az intézményre vonatkozóan meghatározza a kiemelkedő és a fejleszthető területeket, majd erre építve fejlesztéseket tervezzen. Fejlesztési feladatait Intézkedési tervben rögzítse, szervezeti és egyéni tanulási, önfejlesztési programokat indítson, hogy azután az újabb önértékelés keretében vizsgálja a programok megvalósításának eredményességét.

A rendeletek értelmében az intézményi önértékelésekben a partnereket, köztük a szülőket (klienseket) is be lehet vonni. A szülők megkérdezése kérdőíves formában történik. A kérdőíveket online felületen vagy papíralapon is ki lehet tölteni. A tanév során az önértékelések különböző időpontokban történnek majd, amiben Önök is részt vehetnek az érdekelt szakalkalmazottra vonatkozó kérdőív kitöltésével, amennyiben a szülőcsoport képviselője írásban kéri és jelzi a szakszolgálat felé.

A kérdőívek kitöltése név nélkül történik, kitöltésük egyszerű, néhány percet vesz igénybe. Online felület esetén a szülők egyéni azonosítóval férnek hozzá a számítógépes felületen, a technikai megvalósításhoz segítséget adunk, míg a papír alapú kérdőíveket a Belső Ellenőrzési Csoport tagjai biztosítják.

Kérjük Önöket, hogy igény szerint a kérdőívek kitöltésével segítsék intézményünk, tagintézményeink önértékelésének elvégzését, a szakszolgálatban végzett szakmai munka értékelését.

Vásárosnamény, 2016. április. 18.

Sz-Sz-B. Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Vásárosnaményi Tagintézménye, Vásárosnamény, Rákóczi út 32, 06-45-470-953
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el